03-7441123

קורות חיים באנגלית הייטק

מדוע חשוב להגיע למשרות בהייטק קורות חיים באנגלית

ראשית כל, חשוב להדגיש שלא משנה איזו סוג של משרה אתם מחפשים, אם יהיו לכם קורות חיים איכותיים מוכנים בשפה האנגלית, דבר זה יכול להוות רק כיתרון – בכל זאת, אתם לא באמת יכולים לדעת מתי תזדקקו להם וכמה הם יכולים לסייע לכם. היתרון והחשיבות של קורות חיים באנגלית אף עולה משמעותית, כאשר ההתמקדות היא בחיפוש משרות בהייטק.
Close-up Of Businessman Reading Resume With Tea Cup On Desk

גם אם אתם מחפשים משרות הייטק בארץ, מאוד יכול להיות שתתקלו בחברות מסוימות אשר מבקשות אך ורק קורות חיים באנגלית (ויש גם חברת אשר יקיימו ראיון עבודה באנגלית) – בדומה לכך שרבות מחברות ההייטק מפרסמות מודעות דרושים באנגלית.

 

מה הסיבה לצורך בקורות חיים באנגלית בהייטק?

נגלית מהווה את השפה הפנים ארגונית בחברות הייטק רבות ולכן, אחד מתנאי הקבלה הבסיסיים ביותר לעבודה באותה החברה הוא שליטה בשפה האנגלית – כידוע, חברות הייטק רבות מנהלות קשרי עבודה יומיומיים עם חברות או עם עובדים ממדינות אחרות ולכן, השליטה בשפה הינה חיונית להתנהלות החברה. כחלק מכך, השלב הראשוני בו המעסיק יכול לראות בפועל את השליטה של המועמד באנגלית היא באמצעות קורות החיים שלו ולכן, הדרישה של אותה חברה יכולה להיות קורות חיים באנגלית.

מה יחפשו מנהלי משאבי אנוש בקורות החיים שלכם באנגלית?

כמו בקורות החיים בהייטק הנכתבים בעברית, כך גם קורות חיים באנגלית נועדו להסביר למנהל משאבי האנוש בקצרה, בתצורה קבועה וקריאה מאוד ובבזבוז מינימאלי של זמן – מי אתם ומה היכולות שלכם. קורות חיים באנגלית יתאימו יותר למשרות ניהוליות בהייטק, בהן תידרשו להוכיח שהאנגלית שלכם, בדרך כלל אנגלית עסקית, היא ברמת טובה מספיק על מנת להתמודד עם פרויקטים בין לאומיים בשווקים דוברי אנגלית או בשווקים אחרים שבהם השפה המשותפת לשיחה תהיה אנגלית. קורות חיים באנגלית, כמו קורות חיים אחרים, יסבירו מי אתם, מה הידע, הכישורים, הניסיון והיכולות שלכם, והם יכילו את החלקים שאפשר למצוא גם בקורות חיים הייטק שנכתבים בעברית, בין השאר:

  • אזור כללי, General Information, עם הפרטים הראשוניים עליכם ופרטי יצירת קשר
  • אזור הניסיון שלכם, Professional Experience, בו יפורט אודות משרות ותפקידים קודמים שהיו לכם
  • אזור הידע והלימודים Education, בו תפרטו אודות לימודים אקדמיים ולימודים מקצועיים שרכשתם בתחומים רלוונטיים
  • אזור Skills, בו תפרטו אודות כישורים נוספים, שפות תכנות שאתם שולטים בהן, וכדומה

בקורות חיים באנגלית תוכלו לפרט בנושאים נוספים שהם פחות הכרחיים, כמו שליטה בשפות, השירות הצבאי שלכם (רלוונטי במיוחד עבור עובדים צעירים יותר), חוזקות, תחביבים, וכדומה. קטעים אלה הם לא חובה, הם עשויים לפזר את הידע ולהפוך את קורות החיים שלכם פחות מקצועיים – או להעשיר את המסמך ולהעניק לו גוון ייחודי.

חמישה טיפים שחשוב להכיר בכתיבת קורות חיים באנגלית להייטק

יש הרבה נתונים שדף קורות החיים שלכם חייב להכיל אולם לצד כל הניסיון, הלימודים והנתונים הנוספים שחשוב לכם לציין – אתם רוצים ליצור את הרושם שאתם מתחשבים במנהל משאבי האנוש הנדרש לקרוא, כנראה, לא מעט מסמכי קורות חיים באנגלית ובעברית – ולהתבלט מעל כולם. הנה כמה טיפים לכתיבת קורות חיים להייטק באנגלית שיעזרו לכם ללכוד את עינו של מנהל משאבי האנוש ולהתקרב אל הראיון הנכסף:

  • קורות חיים באנגלית? דעו אם אתם מתנסחים באנגלית אמריקאית או בריטית, והשתמשו בניסוחים מקצועיים מקובלים. אם יש ספק – בררו. 
  • תמונה? לקורות חיים עם תמונה יש יתרון וחיסרון. אתם מעוניינים להכיל די מידע עליכם מחד אבל לא להעמיס על מי שיקרא את קורות החיים שלכם. השתמשו בעיצוב חכם על מנת להכיל את כל המידע המתבקש ולשמור על מסגרת קצרה ולעניין
  • צבע? חשוב שקורות החיים שלכם יעבירו מסר מקצועי, נקי, ישר ולעניין. ביחד עם זאת, עיצוב שמשרת את תפקיד המסמך שלכם יבליט את מסמך קורות החיים. 
  • הסברים ותיאורים? ברור שאתם רוצים שמסמך קורות החיים שלכם באנגלית יכיל הסבר איכותי של היכולות שלכם. אבל, חשוב שתזכרו שהמסמך מהווה רק טקסט לרושם ראשוני. אל תעמיסו בנתונים ומידע ושמרו את המסמך שלכם קצר, קריא, מאוורר, ונגיש. 
  • הגזמות וסופרלטיבים? מעולה שאתם יכולים להדגיש כישורים, ניסיון ויכולות שלכם – רק אל תגזימו עם התיאורים החיוביים של היכולות שלכם, על מנת שתשמרו על מסר של מי שיכולים לעבוד בצוות ולקבל ביקורת.

טיפ אחרון וחשוב עבור מי שכותבים את קורות החיים שלהם באנגלית להייטק: קחו בחשבון שראיון העבודה שלכם עשוי להיערך, כולו או בחלקו, באנגלית. אם אתם לא באמת יכולים לעמוד בכזה אירוע, חשבו פעמיים לפני שאתם כותבים קורות חיים באנגלית ושולחים אותם למשרות שיידרשו מכם להוכיח את ידיעת האנגלית שלכם.

דגשים חשובים בכתיבת קורות חיים באנגלית הייטק

הליך כתיבת קורות חיים באנגלית הינו שונה במקצת מהליך הכתיבה בעברית ולכן, יש מספר פרמטרים שחשוב לשים עליהם דגש ובין היתר:
סוג האנגלית: קיימים הבדלים בין אנגלית בריטית, אמריקאית ואוסטרלית, כאשר כדאי לשים עליהם דגש בהליך כתיבת קורות החיים.
בקורות החיים באנגלית יש בדרך כלל סעיף נוסף לסעיפים המקובלים בקורות החיים בעברית סעיף זה נקרא life experience  ובו יש לפרט התנדבויות, פרויקטים שלקחתם בהם חלק ועוד..
בדומה לקורות חיים בעברית, גם כאשר מדובר בקורות חיים באנגלית, קיימת חשיבות גבוהה לשמור על דיוק, מקצועיות ותמציתיות – ההמלצה היא לדאוג שקורות החיים יכנסו לדף אחד, שהם יהיו מסודרים ובעיצוב אחיד. כמובן, שכדי לעבור עליהם מספר פעמים על מנת לוודא שלא עשיתם שגיאות בשפה – במידת הצורך, כדאי אף להסתייע בדוברי אנגלית כשפת אם, אשר יוכלו גם הם לחוות דעה.

מעוניינים בפרטים נוספים על קורות חיים באנגלית להייטק? השאירו פרטים ונשמח לייעץ ולסייע לכם בנושא.

jobzone

מחפשים עבודה? זקוקים לייעוץ מקצועי או לטיפים נוספים?

השאירו פרטים ונציגנו המנוסים והאדיבים יחזרו אליכם תוך זמן קצר.