03-7441123

עובד מהבית? כך תוכל להבטיח את תנאי העבודה האופטימאליים

נכון להיום נראה שתקופת הקורונה, הבידודים והסגרים כבר מאחורינו, חלק מההרגלים אשר סיגלנו במהלך אותה התקופה מלווים אותנו גם היום.
כך יוצא, שמאז תקופת הקורונה כמות האנשים אשר עובדים מהבית עלתה במידה רבה – ואם בעבר עבודה מהבית היוותה בעיקר את נחלתם של עצמאיים ובעלי מקצועות חופשיים, כיום גם לא מעט שכירים עובדים מהבית (בין אם כל השבוע ובין אם חלק מהימים).
עבודה מהבית טומנת בחובה לא מעט יתרונות, יחד עם זאת בכדי ליהנות מהם קיימת חשיבות גבוהה לדאוג לכל אותם הדברים אשר יבטיחו לכם ליצור את תנאי העבודה הטובים והנוחים ביותר.
המאמר הבא יכול לסייע לכם במידה רבה לעבוד מהבית תוך שאתם נהנים מהתנאים הטובים ביותר:

 

להקצות פינת עבודה ולעצב אותה בצורה נכונה

בכדי ליהנות מתנאי העבודה האופטימאליים, ההמלצה היא להקצות חדר או פינה אשר מיועדים באופן פרטני לעבודה.

כאשר בין הפעולות בהן מומלץ לנקוט:

  • לבחור ריהוט משרדי מתאים עבור פינת העבודה הביתית, המתאפיין גם בנראות מרשימה וגם בנוחות – תוך דגש משמעותי על בחירת כיסא איכותי ובריאותי.   
  • יש לשים דגש על בחירת התאורה המתאימה עבור אותה הפינה – כאשר מעבר לחשיבות הפונקציונאלית של התאורה, בכוחה להשפיע במידה רבה על האווירה..
  • חשוב לוודא שאותו חדר או  הפינה יהיו כמובן שקטים ואפילו מנותקים מחללי המגורים בבית – כך שתוכלו לעבוד בשקט ולקחת את העבודה שלכם ברצינות וכמובן, גם לגרום לשאר בני הבית להבין שברגע שאתם נמצאים באותה הפינה, אתם נמצאים בעבודה ואסור להפריע לכם.  
  • במידה ויש כל מיני אלמנטים מעוצבים כמו: תמונות או חפצי אמנות, אשר בכוחם לשדרג בעבורכם את פינת העבודה מומלץ לא לוותר גם עליהם. 

 

דגש על הפרמטרים הללו, יסייע לכם ביצירת פינת עבודה ביתית נוחה, נעימה ואיכותית.

 

לקבוע ולתכנן את שעות העבודה

מי שעובר לעבוד מהבית אחרי שנות עבודה במשרדים, עלול למצוא את עצמו מתקשה לסגל לעצמו שגרת עבודה – בכל זאת, הבית של כל אחד מאיתנו טומן בחובו לא מעט גירויים ותמיד יש מה לעשות – מלבהות בטלוויזיה ועד לרחוץ את הכלים המלוכלכים.
מהסיבה הזאת, ההמלצה היא לקבוע מבעוד מועד את שעות העבודה – ניתן לקבוע את אותן השעות על בסיס יומי או לשנות את השעות בהתאם לימות השבוע – מה שחשוב זה שתדעו בדיוק מתי אתם אמורים לעבוד באותו היום וכמובן, גם להקפיד לעמוד באותו לוח זמנים שיצרתם לעצמכם.
כמובן, שאותו לוח זמנים שקבעתם לעצמכם יכול להיות גמיש – כך שתוכלו להטמיע שינויים בהתאם לכמויות העבודה באותם הימים המדוברים או באותה התקופה.

 

מערכות ממוחשבות מתקדמות – כוחו של הדיגיטל

אם אתם עצמאיים אשר עובדים מהבית, יש עוד לא מעט דברים שחשוב שתקפידו לדאוג להם מלבד הנושא של נוחות העבודה.
עליכם לדאוג לכל אותם הפרטים המהווים חלק מניהולו השוטף של העסק – ולא משנה באיזה סוג של עסק מדובר.
החדשות הטובות הן שכיום ניתן למצוא לא מעט מערכות מקוונות חדשניות ומתקדמות אשר בכוחן לייעל ולקצר עבורכם תהליכים ולהקל עליכם בניהול השוטף של העסק.
כך לדוגמא, תוכלו להוציא חשבונית אונליין ולשלוח אותה דרך מערכת דיוור אלקטרונית. בלחיצת כפתור תוכלו גם לקבל דוחות בחתכים שונים, אשר יאפשרו לכם לקבל את התמונה המלאה על מצב העסק ובמידת הצורך גם להטמיע שינויים בלוחות העבודה שלכם. 

 

אל תעבדו בפיג'מה

הטיפ הזה אומנם לא גורף ולא מתאים עבור כולם – כאשר יש אנשים שמבחינתם עבודה בפיג'מה היא הנאה גדולה.
יחד עם זאת, עם הזמן הבחירה להישאר בפיג'מה יכולה לדכדך אתכם ולכן, כדאי ומומלץ להחליף בגדים ולהרגיש שאתם מתכוננים באופן פרטני ליום העבודה – גם אם אתם לא מתכננים לצאת מהבית לשם כך. 

 

לפעמים היתרון של עבודה מהבית טמון באפשרות לצאת מהבית..

כיום, כמעט כל אדם אשר עובד מהבית מחזיק ברשותו מחשב נייד – באמצעותו הוא מבצע את מרבית העבודה.
אם אתם מרגישים שקצת "חנוק" לכם או שנמאס לכם לשהות בבית כל כך הרבה שעות, קחו בחשבון שאחד מהיתרונות מהם אתם נהנים טמון באפשרות לצאת מהבית עם המחשב הנייד.
כך לדוגמא, תוכלו לצאת לבית קפה השכונתי עם המחשב הנייד ולעבוד משם – ובצורה כזאת, לרענן לעצמכם את יום העבודה. 

jobzone

מחפשים עבודה? זקוקים לייעוץ מקצועי או לטיפים נוספים?

השאירו פרטים ונציגנו המנוסים והאדיבים יחזרו אליכם תוך זמן קצר.