03-7441123

מדריך לכתיבת קורות חיים – הטיפים של המומחים

6 שלבים לכתיבת קורות חיים שישיגו לכם משרות נחשקות

לקורות חיים תהיה השפעה רבה על השאלה אם תתקבלו למשרה מסוימת או לא. לכן, קיימת חשיבות להשקיע בהליך הכתיבה. להלן, מספר דגשים אשר יסייעו לכם לצלוח את המשימה בצורה איכותית, מדויקת ונכונה:

הקפדה על סדר כתיבה נכון

יש מספר נושאים שחשוב לשים עליהם דגש בקורות החיים ומומלץ לעשות אותם בסדר הבא: פרטים אישיים (ופרטי יצירת קשר), ניסיון תעסוקתי (בסדר יורד), השכלה, שירות צבאי, מיומנויות וכישורים והמלצות (או שמות ופרטי טלפון של ממליצים).

להתאים את קורות החיים למשרה

רוב המעסיקים מקבלים לא מעט קורות חיים על כל משרה אותה הם מפרסמים. כחלק מכך, הם לא מקדישים יותר ממספר שניות לכל קורות חיים. בכדי להתבלט על פני המתחרים, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על הניסיון התעסוקתי, הקורסים והלימודים אשר קשורים באופן פרטני לאותה המשרה.

התאמת קורות החיים לכישורים

גם אם אתם חיילים משוחררים לדוגמא וכחלק מכך, עוד לא הספקתם לצבור ניסיון תעסוקתי משמעותי. עדיין יצפו ממכם לשלוח קורות חיים למשרות. לכן, החוכמה היא לשים דגש על היתרונות והכישורים הפרטניים שלכם – לדוגמא, אם התפקיד שלכם בצבא היה משמעותי או שעברתם קורסים רלוונטיים בכדי לעסוק בו, מומלץ לשים דגש משמעותי על נושא זה.

קצר ולעניין

גם אם יש לכם את הצורך לפרט לפרטי פרטים כל מה שעשיתם בתפקיד הקודם שלכם וכל הסמכויות שניתנו לכם, חשוב שתשלטו בצורך הזה ותנסו לקצר. ההמלצה היא לנסות לקצר, תוך הקפדה על עובדות רלוונטיות.

הקפדה על אסתטיקה ועיצוב

מעבר לתוכן של קורות החיים, חשוב לשים דגש גם על הנראות. כאשר יש חשיבות גבוהה לשים על מספר הדגש בהליך הכנת קורות החיים ובין היתר: הקפדה שקורות החיים יתפרסו על דף אחד בלבד, שימוש בגופן רשמי, הקפדה על אחידות בכל הסעיפים אשר מהווים חלק מקורות החיים.

עריכת קורות החיים

שגיאות כתיב יכולות להותיר רושם רע על המעסיק ולמעשה לגרום לכך שקורות החיים שלכם לא יילקחו ברצינות. לכן, גם אם השקעתם שעות ארוכות בניסוח קורות החיים, קיימת חשיבות גבוהה שתעבור עליהם פעם נוספת ואפילו פעמיים על מנת לבדוק שאין שגיאות כתיב או ניסוח. אם תשקיעו בכתיבת קורות החיים ותקפידו לבצע אותה בכתיבה נכונה, השלב הבא אליו תוכלו לעבור הוא איך להצליח בראיון עבודה ואנחנו זמינים להשיב לכם על כל השאלות.

jobzone

מחפשים עבודה? זקוקים לייעוץ מקצועי או לטיפים נוספים?

השאירו פרטים ונציגנו המנוסים והאדיבים יחזרו אליכם תוך זמן קצר.