03-7441123

דיני עבודה שעות נוספות – כל מה שחשוב לדעת

זכויות שחשוב להכיר לפני שנכנסים למקום עבודה חדש

רוב האנשים עובדים שעות ארוכות בכל יום, מדי יום (או לפחות בחלק מימות השבוע). מאוד יכול להיות שאותם אנשים לא מתלוננים על שעות העבודה הרבות, הסיבות לכך טמונות ברצון לשמור על מקום העבודה ועל הפרנסה או הרצון להוכיח למעסיק שהם עובדים טובים, במטרה להתקדם בחברה. יחד עם זאת, חשוב שאותם אנשים יהיו מודעים לזכויות שלכם, כאשר אחת מהזכויות המרכזיות טמונות בעובדה שישנם מקרים בהם מגיע להם תשלום עבור שעות נוספות – שהינו תשלום מוגדל יותר מהשכר הרגיל שלהם.

שעות נוספות – מתי זכאים לקבל אותן?

הזכאות לקבלת שעות נוספות עולה כאשר העובדים עוברים את מכסת השעות היומיות או השבועיות בעבודה שלהם. במקרים כאלו מגיעה להן תוספת של כ-25 אחוז לשכר השעתי – החישוב של גובה התשלום לשעות נוספות ישתנה מעובד לעובד ויהיה תלוי במידה רבה בהיקף ההעסקה ובפרמטרים נוספים.

בכדי להעסיק עובדים שעות נוספות יש צורך בקבלת האישורים המתאימים – אלא אם כן מדובר במקרים יוצאי דופן כמו במקרה של עבודה במכירות בתקופות של לפני חגים ומקרים נוספים.

כמובן, שמי שחש כי הזכויות שלו בכל מה שקשור לשעות העבודה נפגעות, חשוב שיקפיד לעשות משהו בנושא ויפנה לעורך דין דיני עבודה על מנת שזה יסייע לו במימוש הזכויות שלו.

מקרים בהם אין זכאות לשעות נוספות

אז נכון ששעות נוספות היא זכות, אך ישנם עובדים שלא יהיו זכאים למימוש של אותה הזכות. עובדים העוסקים במקצועות כמו: שוטרים, דייגים, דיילים ועוד.. לא יהיו זכאים לקבלת שעות נוספות.

הסיבות לכך טמונות בעובדה שקיים קושי לפקח על שעות העבודה שלהם, מה גם שהעבודה שלהם לא תתבסס ברוב המקרים על שעות קבועות.

חשוב לציין, שגם העוסקים במקצועות שצוינו יכולים להרגיש שנעשה להם עוול מסוים בכל מה שקשור לשכר ואם הם חשים כך, חשוב שיבדקו שהם אכן נהנים מתנאי ההעסקה הוגנים.

כאמור, בדומה לעולם גיוס כוח אדם גם עולם זכויות העובדים הוא עולם רחב ומגוון ובכדי שכל עובד ייהנה מכל הזכויות אשר מגיעות לו, בשלב הראשון, חשוב שהוא יהיה מודע לאותן הזכויות ובשלב הבא, ידע לפעול במקרים בהם הזכויות הללו אינן ממומשות בעבורו בפועל.

מעוניינים בפרטים נוספים על זכויות עובדים? מוזמנים להשאיר פרטים.

jobzone

מחפשים עבודה? זקוקים לייעוץ מקצועי או לטיפים נוספים?

השאירו פרטים ונציגנו המנוסים והאדיבים יחזרו אליכם תוך זמן קצר.