03-7441123

גיוס כוח אדם – איך לעשות את זה נכון?

5 דברים שחשוב לעשות לפני שמתחילים בתהליך הגיוס

גיוס כוח אדם דורש נקיטה ביצוע לא מעט פעולות מקדימות ובכדי לצלוח את התהליך בצורה הטובה ביותר – וכחלק מכך, גם לגייס בסופו של דבר את העובדים המתאימים, חשוב להקפיד על הליך גיוס מאורגן ומסודר, תוך דגש על הפעולות הבאות:

הגדרת התפקיד

קיימת חשיבות גבוהה להגדיר את התפקיד ואת היקף המשרה בצורה מדויקת. יש לקחת בחשבון, שבמקרים רבים הצורך הוא בעובד שיאייש משרה מסוימת בהיקף של 70 או 80 אחוז ובהליך הגדרת התפקיד, יעלה הצורך להוסיף לו תחומי אחריות נוספים ב-20 או 30 אחוזי משרה הנותרים – כמובן, שיש לוודא שמדובר בתפקיד אשר יהיה תואם לאותם הכישורים.

הגדרת הצרכים והציפיות מהמעומדים

האם יש לכם דרישות פרטניות לגבי גיל המועמדים, לגבי הסטטוס המשפחתי, לגבי הניסיון התעסוקתי, ההשכלה ועוד.. ככל שתגדירו בצורה מקיפה יותר את הדרישות שלכם מהמעומדים כך יעלו הסיכויים שלכם להגיע באופן מדויק למועמדים הרלוונטיים – וכיום, כידוע ניתן להגיע לקהלים הרלוונטיים באופן מדויק דרך הרשתות החברתיות.

ניסוח ופרסום מודעת הדרושים

כיום, בניסוח מודעות דרושים יש יותר מקום ליצירתיות ולחשיבה מחוץ לקופסא ממה שהיה בעבר. כך שאם בעבר מודעות דרושים היו מנוסחות בצורה שהיא פחות או יותר אחידה ומאוד רשמית. כיום, ניתן לגלות יותר יצירתיות בניסוח – בעיקר, כאשר הפנייה היא למועמדים צעירים. ניסוח יצירתי יכול למשוך תשומת לב גדולה יותר ממועמדים פוטנציאליים.

ניצול נכון של רשת האינטרנט

כיום, רוב המעסיקים בוחרים לעשות שימוש ברשת האינטרנט ובעיקר ברשתות החברתיות לפרסום מודעות דרושים.

באמצעות הרשתות החברתיות ובראשן פייסבוק ניתן להגיע לקהלי היעד הרלוונטיים בצורה קלה ופשוטה. כמובן, מי שלא יודע איך לעשות את זה או מהן הדרכים המומלצות לפרסום מודעות דרושים דרך הרשת, ההמלצה היא להיוועץ עם איש מקצוע מעולם האינטרנט.

תכנון והכנת הריאיון והליך הקבלה

יש להכין מראש את ריאיון העבודה – את השאלות, את הסימולציות. חשוב לקבל החלטה לגבי הליך הקבלה למשרה – האם התהליך אמור לכלול רק ריאיון אחד, 2 ראיונות או אולי גם מבחני קבלה. ניתן לבצע את הריאיון במסגרת העסק או החברה או לפנות לחברה חיצונית המתמחה באופן פרטני בעולם הגיוס על מנת שתבצע את פעולות הגיוס עבורכם.

יש לקחת בחשבון שכיום, מועמדים רבים מגיעים לראיון אחרי שהם קראו לא מעט מידע לגבי איך להצליח בריאיון עבודה, כך שבכדי לא לקבל רק את התשובות שאתם רוצים לשמוע, כדאי לעיתים להיות יצירתיים בהכנת הריאיון  .

jobzone

מחפשים עבודה? זקוקים לייעוץ מקצועי או לטיפים נוספים?

השאירו פרטים ונציגנו המנוסים והאדיבים יחזרו אליכם תוך זמן קצר.