03-7441123

איך מגייסים עובדים – הטעויות שלא תרצו לעשות

5 טיפים שיהפכו לכם את תהליך הגיוס ליעיל וקל

גיוס עובדים יכול להיות עניין מורכב, בכל זאת, המטרה היא לגייס את העובדים המוכשרים והמתאימים ביותר לתפקיד ולא תמיד פשוט להגיע אל המועמדים הרלוונטיים ובטח שלא לבחור מתוכם את המתאימים ביותר. אז להלן 5 טיפים ישימים אשר יכולים להקל עליכם (ולו במעט) את התהליך:

הבינו הדרישות והצרכים

מעבר לצרכים הפונקציונאליים שהם חיפוש אדם אשר יבצע עבודה מסוימת או יאייש תפקיד מסוים בחברה או בעסק שלכם, חשוב שתנסו להבין בצורה מעמיקה יותר את הצרכים והדרישות מאותו העובד. נסו לחשוב על האישיות הנדרשת, על הגיל והמצב המשפחתי, על העתיד התעסוקתי שאתם יכולים להציע לאותו אדם בעסק שלכם – אם לדוגמא, מדובר בעבודה תקופתית, אולי עדיף לכוון לסטודנטים או לאנשים אשר זאת המשרה שהם מחפשים.

השתמשו ברשתות החברתיות

אין ספק שהיום הדרך הקצרה והנוחה ביותר לגיוס עובדים עוברת ברשתות החברתיות. שימוש נכון ברשתות החברתיות יכול לאפשר ולהגיע לעובדים המתאימים.

יש מספר דרכים באמצעותן ניתן "לנצל" את הרשתות החברתיות ובראשן פייסבוק בכדי להגיע לעובדים פוטנציאליים והן: פרסום מודעות בקבוצות חיפוש עבודה רלוונטיות, פתיחת עמוד מותג ופרסום מודעת הדרושים בעמוד המותג, חיפוש המועמדים הרלוונטיים בפייסבוק ושליחת פניות אישיות (צייד). לכל אחת מהדרכים הללו יש את היתרונות שלה ובכוחן להתוות את הדרך אל העובדים המתאימים.  

הרשתות החברתיות אף יכולות להיות שימושיות לביצוע מעקב אחרי מועמדים פוטנציאליים לתפקיד – הפרופילים האישיים יכולים לספק לכם מידע מקיף ופרטני יותר לגבי המועמדים.

תכננו את ראיון העבודה

בכדי לגייס את העובדים המתאימים, חשוב להגיע מוכנים לראיון העבודה. הכינו מראש את השאלות – אך קחו בחשבון שלעיתים תדרשו לגלות גמישות ולבצע שינויים בשאלות בהתאם לתשובות שתקבלו מהמועמד. חישבו האם מספיק ריאיון עבודה אחד ומול מי הוא יבוצע או שעדיף להכין תוכנית של 2 או 3 ראיונות עבודה – מול אנשים שונים.

פנו לממליצים

גם אם אתם בטוחים במאת האחוזים שעומד מולכם האדם שהתפקיד אותו אתם מציעים כאילו נתפר בעבורו – ההמלצה תהיה לא לוותר על פנייה לממליצים.

גם אם אתם חדי הבחנה ודיי בטוחים שלא פספסתם שום פרט לגבי המרואיין, בכל זאת, מדובר בפגישה אחת או אולי שתיים וזה לא מספיק בכדי לקבל את התמונה המלאה לגבי אותו אדם.

מומלץ לפנות לממליצים כשיש לכם רשימת שאלות מסודרת לשאול אותם לגביו – והתשובות שתקבלו יכולות ללא ספק לשפוך לכם אור ולסייע לכם בקבלת ההחלטה.

סמכו על האינטואיציה

אז נכון שאי אפשר לגייס עובדים על סמך האינטואיציה לבדה, אבל בכל זאת, יש לה תפקיד חשוב בהחלטה.
אם מרואיין השאיר עליכם רושם טוב ונראה לכם כמתאים לתפקיד, יש לתת לתחושה הזאת חשיבות גבוהה בקבלת ההחלטה – כמובן, מבלי לזנוח את שאר הפעולות אותן אתם יכולים לבצע בכדי לאמת את אותה התחושה.

מעוניינים במידע נוסף על גיוס עובדים? מעוניינים בייעוץ על זכויות עובדים ומעסיקים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר.

jobzone

מחפשים עבודה? זקוקים לייעוץ מקצועי או לטיפים נוספים?

השאירו פרטים ונציגנו המנוסים והאדיבים יחזרו אליכם תוך זמן קצר.