03-7441123

איך להצליח בראיון עבודה – הטיפים שיגדילו את אחוזי ההצלחה

8 טיפים שיגרמו לכם לצלוח כל ראיון עבודה

רוב האנשים לא אוהבים ראיונות עבודה ולא בכדי – בכל זאת, לראיונות אלו יכולים להיות השפעה רבה ומשמעותית על עתידם התעסוקתי של המרואיינים. לכן, מה שהכי חשוב לעשות, זה להגיע מוכנים ולהלן מספר טיפים אשר יסייעו לכם במטרה:

ידע הוא כוח

כיום, בעידן האינטרנט, מאוד קל ופשוט לערוך מחקר הן לגבי החברה והן לגבי המשרה. הידע הזה יכול לשרת אתכם במידה רבה בריאיון העבודה, להותיר רושם טוב על המראיין ולמעשה להראות שאתם באמת ובתמים מעוניינים להשתלב בעבודה באותה החברה ובאותה המשרה.

לתרגל  בבית

אם אתם מרגישים קצת "חלודים" בכל מה שקשור לראיונות עבודה, מומלץ לתרגל בבית ראיונות כאלו מול חברים או בני משפחה. התרגול יוכל להחזיר לכם את הביטחון.

לדעת להתמודד עם שאלות מרוכבות

כדאי לנסות ולאסוף מידע לגבי השאלות הנשאלות בריאיון עבודה ולהכין לאותן השאלות תשובות מראש. שאלות כמו: "מה החסרונות שלך" נחשבו עבור רבים לטריקיות ולכן, הכנת תשובה מבעוד מועד, תאפשר לכם לצלוח שאלות כאלו בצורה טובה.

השקיעו במראה החיצוני

חשוב להגיע לראיון העבודה כשאתם לבושים יפה, מסודרים ואסטטיים – לרושם הראשוני יש השפעה רבה על התוצאה והרושם הראשוני מושפע במידה רבה גם מהרושם החיצוני.

לענות ישר ועניין

בריאיון עבודה אתם עתידים להישאל שאלות כלליות וספציפיות יותר, מומלץ לענות בתשובות קצרות, ממוקדות ורלוונטיות. ההמלצה היא לנסח תשובות אשר קשורות לתפקיד לגביו אתם מתראיינים, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף.

לנסות לישון טוב בלילה

חשוב שבלילה לפני הריאיון תנסו לישון טוב, שתו בבוקר קפה, תעשו מדיטציה (או כל דבר אחר שעושה לכם טוב) והשתדלו להגיע לריאיון ערניים, רגועים ושלווים.

נסו להבין מי המראיין הנמצא מולכם

בסופו של דבר המטרה שלכם היא לעשות רושם טוב על המראיין, כדאי להיות קשובים לו, לנסות לזהות בתנועות הגוף ובהבעות פניו, מה מוצא חן בעיניו ומה פחות ולהתנהל בהתאם.

אל תשכחו לחייך

כולם אוהבים אנשים חייכניים, גם המראיינים, לכן, אל תשכחו לחייך גם כשאתם נכנסים לריאיון העבודה וגם ביציאה ממנו – גם אם הרגשתם שלא הלך לכם באותו הריאיון, עדיין, חשוב לא לשכוח את החיוך מכיוון, שבסופו של דבר, הוא לעיתים ישאיר רושם רב על המראיין ויכול להשפיע על החלטתו.

אם אתם מחפשי עבודה אשר זקוקים לייעוץ או מידע ואם אתם מעסיקים אשר נמצאים בהליכי גיוס כוח אדם ומבקשים להכיר את הדרכים והשיטות אשר יסייעו לכם לעשות את זה נכון, מוזמנים להשאיר פרטים ובתוך זמן קצר יועץ מקצועי יחזור אליכם עם כל הפרטים.

jobzone

מחפשים עבודה? זקוקים לייעוץ מקצועי או לטיפים נוספים?

השאירו פרטים ונציגנו המנוסים והאדיבים יחזרו אליכם תוך זמן קצר.